37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

КАНДИДАТИТЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ СИ ЗЕДОА БРОЈЧЕ Еве по кој редослед ќе бидат на гласачкото ливче

Државната изборна комисија (ДИК) денеска ги констатираше редните броеви на претседателските кандидати на изборното ливче. Извлекувањето беше јавно, а го спроведоа претставници на кандидатите.

На изборното ливче имињата на кандидатите за претседател на државата ќе се најдат по следниов редослед:

1. Стево Пендаровски

2. Гордана Силјановска Давкова

3. Стевчо Јакимовски

4. Бујар Османи

5. Билјана Ванковска Цветковска

6. Арбен Таравари

7. Максим Димитриевски

поврзани објави

Последни објави