11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Скопјанка тешко повредена, со „бмв“ ја удриле на паркинг

На 24.03.2024 во 17:40 часот било пријавено дека во Скопје на паркинг простор на ул.„Петре Георгиев“ патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, управувано од О.М.(34) од Р.Турција, удрило во М.Ќ.(77) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Ќ., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави