37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Се каат ли денеска оние што ги обвинуваа родителите“, потресни пораки на профилот на мајката на убиената Данка

Пребарај..

МАКФАКС
МАКФАКС
РЕГИОН„Се каат ли денеска оние што ги обвинуваа родителите“, потресни пораки на профилот на мајката на убиената ДанкаОбјавено пред 13 минути – 4 април, 2024Од А. O. / Макфакс

Луѓето од Србија и од целиот регион, кои со денови се молеа за девојчето Данка Илиќ, се потресени од веста дека е убиено мало дете. Оттогаш на профилот на мајката Ивана Илиќ не престануваат зборовите на сочувство и поддршка, објавуваат српските медиуми.

dobivaj vesti na viber
Има и многу револтирани што мајката била распната со денови дека можеби ѝ направила нешто лошо на Данка или дури и ја продала.

„Дали денес жалат оние што ја обвинија оваа несреќна мајка дека продала дете? Срам да ви е, важно е само да коментирате и да си ја измиете устата со туѓи проблеми и да не ги гледате своите“, гласи еден од коментарите.

Има и многу изрази на сочувство и пораки од мајките да се издржи страшната болка:

„Моето искрено сочувство до родителите. Нека почива во мир, ангелчето. Данка сега е рајска птица“.

„Сите вие ​​што со денови ја распнавте оваа жена за продавање на своето дете, нека е на вашата чест. Најдлабоко сочувство до семејството“.

„Мајко, многу ми е жал за твојата загуба и за сè што си поминала по тоа“, се наведува во друг коментар.

Полицијата во Бор ги уапси работниците на јавното комунално претпријатие „Водовод“ од Бор, Срѓан Јанковиќ (50) од село Лука и Дејан Драгиевиќ (50) од село Злот, под сомнение дека ја убиле малата Данка Илиќ.

Телото на девојчето сè уште не е пронајдено.

Како што објавуваат српските медиуми, девојчето било удрено од автомобил, телото ставено во службеното возило и фрлено на депонија. Наводно ѝ го покриле телото со ѓубре. Се сомнева дека девојчето било живо и дека биле пијани.

поврзани објави

Последни објави