15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

РЕКИ НАРОД ПРЕД ВЛАДАТА НА МАКЕДОНИЈА: ВМРО-ДПМНЕ ја започна кампањата за Претседателските избори

Со митинг пред Владата, ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја започна кампањата за Претседателските избори.

На митингот ќе се обратат кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Гордана Силјановска Давкова и партискиот лидер Христијан Мицкоски.

Реки народ пред Владата на Македонија, кои безусловно даваат поддршка на професорката Силјановска Давкова.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави