12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Силјановска со предизвик до Пендаровски: Одбери место за дуел, повторно ќе те победам!

Во рамките на кампањата за Претседател на Република Македонија на кандидатката Проф. Др Гордана Силјановска Давкова се одржа митинг во Виница.

Во својот говор, професорката Гордана Силјановска Давкова го потсети претседателот Стево Пендаровски дека „секој претседател го завршува мандатот со еден детален Извештај со кој што ќе потврди што реализирал“.

„А, што се однесува до дебатите за кои што вели дека бегале некои од големите партии само да потсетам дека сите дебати со мене ги изгуби. Нека одбере место, нека одбере простор, нека одбере формат, каде сака, пак ќе го победам“ порача Силјановска Давкова.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави