12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Ќе има ли ТВ соочување на сите претседателски кандидати?

Претседателската кампања е во полн ек. Кандидатите се растрчани низ Македонија и кажуваат кои се нивните намери и програми. Некои од нив не ретко ги напаѓаат своите противкандидати.

Но, зошто не се сретнат сите на едно поле (читај телевизиско студио) па да си кажат што има да си кажат? А, воедно (и што е уште поважно) граѓаните преку екраните ќе можат да ги видат нивните разлики, визии, начини на однесување, подготвеност за дијалог…

Засега има само митинзи, средби со граѓани, телевизиски спотови, билборди, поединешни интервјуа…

Дали ТВ соочување на сите претседателски кандидати ќе се случи?

Извор СКОПСКО ЕХО

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави