15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Силјановска-Давкова: Народот им вели дека водат погрешна политика, а овие си играат оро

Силјановска-Давкова: Народот им вели дека водат погрешна политика, а овие си играат оро

Гордана Силјановска-Давкова синоќа од Кичево коментираше и за играњето на оро на митингот на СДСМ. Кандидатката за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ коментираше дека во моментов на Македонија и се случува „тешкото“ оро.

„Над 70% од народот им вели водите погрешна политика, а овие си играат оро, но ни се случува „тешкото“ оро, ама нив тоа не ги допира, затоа што се однародени и оттуѓени“, рече Силјановска-Давкова.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави