24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

24 АПРИЛ И 8 МАЈ СЕ НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ ПОРАДИ ИЗБОРИТЕ Одлуката на Владата важи за сите граѓани

Владата денеска во рамки на 16. седница донесе одлука 24 април (среда) и 8 мај (среда) да бидат неработни денови заради непречено спроведување на изборите за претседател и за пратеници.

Како што се наведува во соопштението од седницата на Владата, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на Република Северна Македонија, заради непречено спроведување на изборите за Претседател на Република Северна Македонија и изборите за пратеници во Собранието на Република Северна Македонија и овие два неработни дена нема да се одработуваат.

Денешната владина одлука се однесува на сите граѓани на територијата на Република Северна Македонија.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави