37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Мицкоски на средба со германскиот пратеник Питер Бајер: На Македонија и се потребни промени, овие избори се шансата за тоa

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со пратеникot во германскиот Бундестаг, Питер Бајер, .

На средбата се разговараше за актуелна политичка состојба.

Мицкоски го информираше Бајер дека во тек е кампањата за избор на претседател на Република Македонија, а за два дена почнува и кампањата за парламентарните избори.

Мицкоски потенцираше дека кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ професорката Гордана Силјановска Давкова е најсериозен избор за шеф на државата, бидејќи како што рече Силјановска Давкова е човек со принципи која ќе успее да ја направиме Македонија горда земја како на внатрешен, така и на надворешен план.

поврзани објави

Последни објави