12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Бајер: Ја разбирам загриженоста на ВМРО-ДПМНЕ и македонските граѓани во однос на уставните измени, нивниот став е познат и признаен

При мојата посета на Скопје и истакнав дека уставните измени треба да се направат порано отколку подоцна. Но, го посочив и моето целосно разбирање за загриженоста што ВМРО-ДПМНЕ и македонските граѓани ја имаат кон ова прашање, пишува на социјалната мрежа на Фејсбук пратеникот во германскиот Бундестаг Питер Бајер.

-Дадов интервју за ТВ Сител при мојата посета на Скопје и истакнав дека уставните измени треба да се направат порано отколку подоцна. Но, го посочив и моето целосно разбирање за загриженоста што ВМРО-ДПМНЕ и македонските граѓани ја имаат кон ова прашање. Ставот на сестринската партија на ЕПП, ВМРО-ДПМНЕ е веќе јавно познат и признаен. Фокусот на земјата на нејзиниот европски пат треба да биде на предизвиците и грижите што ги истакна Извештајот на ЕУ за напредокот од оваа година, пишува во својата објава Бејер.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави