fbpx
5.8 C
Skopje

ВИДЕО: Се запали авион на перуанската компанија во текот на принудното слетување

АКТУЕЛНО

Авион на перуанската компанија „Перувиан ерлајнс“ со 141 патник и членови на екипажот се запали во текот на принудно слетување на аеродромот Хауха, на Андите, никој не е повреден, изјави министерот за внатрешни работи на Перу, Карлос Басомбрио.

Спрема неговите зборови авионот неможел да се сопре на пистата, извел маневар со крилото со цел да се сопре и тоа предизвикало пожар, пренесува „Ројтерс“.

https://twitter.com/AlexandraHorler/status/846851635783634945/video/1

„ББС“  јавува дека пожарникарите го угасиле пожарот без да се предизвикат поголеми проблеми и дека истрагата е во тек.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -