24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски да се обединат

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично опозицискиот лидер на стартот на кампањата за парламентарните избори, најавувајќи дека во неа, ВМРО-ДПМНЕ нема да ги напаѓа опозициските партии.

На Димитриевски му е мило. Вели, идејата потекнала од неговата партија.

Во Левица не се расположени. Партискиот лидер на социјалните мрежи низ грчко-римска поезија ја отфрли оваа идеја.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави