24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Уапсен заменик – директорот на „Халкбанк“

Заменик-директорот на турската „Халкбанк“, Мехмет Хакан Атила е упасен во САД, јави турската телевизија НТВ.

Атила е обвинет дека ги прекршил санкциите на САД кон Иран.

Заменик-директорт на „Халкбанк“ бил уапсен синоќа на меѓународниот аеродром „Џон Ф. Кенеди“ во Њујорк.

Во врска со апсењето, банката соопшти дека ги „преземени неоходните активности“.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави