fbpx
19.8 C
Skopje

Шекеринска: На која програма во 2011 пишавте дека ќе ги амнестирате Хашките случаи

АКТУЕЛНО

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска во своето обраќање од собраниската говорница се осврна на амнестирањето на Хашките случаи, прашувајќи ги пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на која програма во 2011-та година пишавте дека ќе ги амнестирате Хашките  се на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ.

Шекеринска додаде дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со зборувањето за гласање за нешто што наводно се криело на изборите, ги покажуваат своите фрустрации.

Таа кажа дека секој ден со самореплицирање, часовникот отчукува, бидејќи досега минималната плата би била 12 илјади денари, а граѓаните редовно би ги земале своите примања, без да чекаат некој да положи англиски јазик.

„Луѓето кои лесно лажат, ќе ве обвинат дека лажете. Луѓето кои крадат први викаат држете го крадецот. Блокирате нормален живот, за оној кој бега да продолжи да бега“, рече Шекеринска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -