15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

ОГРАБИЛЕ КАЗИНО: Расчистено разбојништво во тетовско, приведени две лица

На 24.04.2024 во 10.50 и во 12.25 часот полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Д.(28) и А.Д.(21), двајцата од тетовско Непроштено, поради сомнение дека околу 04.00 часот во казино на регионален пат Тетово-Јажинце под закана со огнено оружје, од вработените одзеле пари.

Тие се задржани во Полициска станица Тетово и по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави