24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Мицкоски: Гласот за Стево Пендаровски е глас за Артан, Али, Талат и Ковачевски

Секој еден граѓанин треба да знае дека, гласот за Стево е глас за Артан, Али, Талат и Ковачевски. Гласот за Стево Пендаровски е глас за тврдењето дека Гоце Делчев бил Бугарин. Гласот за Стево Пендаровски е глас за прифаќање на бугарскиот диктат и прифаќање на сите штетни политики за државата, вели Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот митинг во општина Тетово во рамки на претседателската кампања.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави