12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Мисајловски по средбите со голем број граѓани: Ова е мотивација за сите нас да продолжиме со уште поголема енергија

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во ИЕ 2, денес посети повеќе локации и оствари средби со голем број на граѓани.

-Благодарам Куманово, ви благодарам македонски народе од населба Гоце Делчев за преубавата победничка и енергична атмосфера која ја имавме вечерва, како и во денот поминат заедно со вас. Ова е мотивација за сите нас да продолжиме со уште поголема енергија да чекориме по патот кон успесите и победите, истакна Мисајловски.

„Да сте живи и здрави! Да живее Македонијa

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави