15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Спасовски на средба со пензионерите во Маџари:Со меѓугенерациска солидарност до европски пензии!

Денеска сум во Маџари со сограѓаните пензионери, разговараме за европската иднина на државата која заедно ја изградивме. Се грижиме за тие што се грижеа за нас и за државата.

Со меѓугенерациска солидарност до европски пензии!

Минимална пензија од 20.000 денари!
Просечна пензија од 30.000 денари!

Во текот на грејната сезона, во периодот од октомври до март, воведуваме енергетски додаток за пензионерите од 1.500 денари.

Впрочем и антикризните мерки изминатиов период помогнаа на голем број пензионери со ниски примања.
А, за оние со најниски пензии ќе обезбедиме посебна картичка „Се грижиме за сите“, со која ќе добиваат попуст до 30 отсто.

Двојна победа на 8 мај за европски живот во Македонија!

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави