fbpx
28.8 C
Skopje

Синот на Шумахер конечно проговори за својот татко

АКТУЕЛНО

По големата несреќа која го снајде Михаел Шумахер, речиси три години неговиот тим Мик воопшто не сакаше да проговори во јавноста, што се промени пред стартот на Формула 3.

Мик Шумахер ќе биде дел од Формула 3 која ќе започне за неколку денови, па Шумахер јуниор порача дека во својот татко гледа идол и инспирација, притоа порачувајќи дека еден ден посакува да биде шампион во Формула 1.

Коментарите на познавачите се позитивни за пилотот, за кој се верува доколку поседува и половина од квалитетите на неговиот татко ќе успее да се искачи кон врвот во Формула 1.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -