fbpx
28.8 C
Skopje

Утре повеќе делови од Скопје без струја

АКТУЕЛНО

Поради технички зафати со електродистрибутивната мрежа неколку делови од општините Карпош, Ѓорче Петров и Зелениково ќе останат без струја, информираа од РЦУК Скопје.

„Утре од 9:00 до 15:30 часот без струја ќе бидат корисниците од селата Градовци, Тисовица, Гумалево, Добрино и Дејкове во општина Зелениково, од 8:30 до 11:00 часот корисниците од ул. Стево Филиповиќ куќите спроти Купром, како и ул. Стево Филиповиќ згр.бр.2 вл.1,2,3,4 и 5. во општина Ѓорче Петров, а од 9:00 до 14:30 часот корисниците на објектите околу патот за Св. „Пантелејмон„ и дел од ул. „Козле“ под ул.1. во општина Карпош.“, се вели во соопштението.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -