24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Богоевски до ВМРО-ДПМНЕ: Ако ДУИ се откажеше од СЈО, сопствените мајки ќе ги продадевте за да останете на власт

Пратеникот Павле Богоевски денеска од собраниската говорница им се обрати на своите колеги од ВМРО-ДПМНЕ.

„Вие не се плашите ниту од федерализација, ниту од кантонизација, ниту од двојазичност, ниту од поделба на Македонија. Државата во овие 11 години веќе ја испокрадовте, поделивте и уништивте. Ако ДУИ се согласеше да се откаже од СЈО, јас сум уверен дека и сопствените мајки ќе ги продадевте за да останете на власт. 

Вие се плашите од нешто друго. Зарем мислите дека најголемите криминали ќе поминат неказнето. Се однесувате како да испуштате душа, а не власт. Има живот и во опозиција. Тоа за вас значи и неколку години живот во Идризово“, вели Богоевски од собраниската говорница.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави