15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Тенерифе: Силните бранови однесоа двајца луѓе во смрт

Двајца луѓе, едниот турист другиот пак локале жител, загинаа на островот Тенерифе во Шпанија, после силните бранови кој ги навлекле во себе, уште една личност се води за исчезната, пренесува „АФП“

Аматерска видео снимка од инцидентот прикажана е на шпанската телевизија, во која се гледа човек како трча по камењата покрај природен базен, и во еден момент брановите го однесоа со себе.

Не се знае дали тој човек е еден од мртвите или и понатаму се води како исчезнат.

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави