fbpx
16.8 C
Skopje

ВИДЕО: Излезе спотот за песната на Елена Ристеска и Хари Мата Хари – „Још ме плашиш“

АКТУЕЛНО

Македонската пејачка Елена Ристеска во соработка со Хари Мата Хари направија музички дует за песната „Још ме плашиш“, за која излезе и видео записот направен во Скопје и Белград.

Музиката на песната е дело на самиот Хари, за текстот се погрижи триото Алма Абдагиќ, Ален Лемешевиќ и Фахрудин Пецикоза. Аранжманот е дело на Дарко Димитров.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -