fbpx
28.8 C
Skopje

ВИДЕО: Изгоре стан во Мичурин, станарите во паника успешно избегале

АКТУЕЛНО

Спречена е поголема трагедија во населбата Мичурин, откако изгоре стан на улицата „Бенџамин Маџунков“, а целиот случај бил пријавен вчера во 17:25 часот во противпожарната зашитата на Град Скопје.

Материјалната штета според првичните неофицијална информации изнесува околу половина милион денари, а во гаснење на пожарот учествувале 4 противпожарни возила и 11 пожарникари.

Во целата ситуација позитивно е што нема повредени, а според очевидци станатите на станот во паника излегле и успеале да се спасат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -