fbpx
19.8 C
Skopje

Ердоган: Нема да запреме – продолжуваме со антитерористички напади во Сирија

АКТУЕЛНО

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на митинг во турскиот град Трабзон, изјави дека Турција се подготвува за нови антитерористички напади во Сирија.

„Со исчистување на градот Ал Баб од терористите заврши првата етапа од операцијата „Еуфратски штит“. Но, операцијата продолжува, бидејќи ние нема да запреме. Се подготвуваме да заземеме и други висорамнини во регионот каде има терористи“, соопшти Ердоган.

Тој додаде дека новата операција ќе добие поинакво име.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -