fbpx
17.8 C
Skopje

СЈО истражува дали Антонио Милошоски има сопствен авион?

АКТУЕЛНО

Специјалното јавно обвинителство води предистражна постапка и против пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, за тоа дали поседува/л авион.

Исто така е покрената истрага и за тоа дали Милошоски бил сопственик или управител на фирма во периодот од 2008. до 2015. година, а за тоа е побаран одговор од министерството за транспорт и врски и до Централниот регистар.

Сето тоа го откри самиот Милошоски кој на својот Фејсбук профил истакна дека е ова уште еден обид СЈО да врши притисок врз неистомисленици.

СЈО продолжува со нарачаниот притисок врз неистомисленици на Аболицираниот. После моите настапи на Топ Тема контра…

Posted by Antonio Milososki on Monday, April 3, 2017

„Павле Богоевски да не го користи пратеничкиот имунитет, нека одржи прес-конференција и државата да поведе истрага ако тоа е вистина“

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -