24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Димитриевски: На клептократскава власт и се гледа крајот, доаѓа време на отчетност и одговорност

Пратеникот од редовите на СДСМ, Максим Димитриевски на својот профил на Фејсбук повторно објави фотографии за условите во кои што живеат припадниците на АРМ.

Димитриевски вели дека на овој циркус му се гледа крајот, доаѓа време на отчетност и одговорност.

https://www.facebook.com/maksim.dimitrievski/posts/10209159952216634

Се повикувате на АРМ, токму во вашите мандати ја доведовте одбраната на дното.

Оваа се само дел од реалните услови со кои се соочуваат припадниците на нашата одбрана.

Набрзо ќе заврши и овој политички циркус г-дин Иванов – Груевски, на клептократскава власт и се гледа крајот, доаѓа време на отчетност и одговорност.

Платформата е основ и алиби за амнестија и купување време за трансфер на нечесно стекнатиот капитал.

Колку и да блокирате и одолговлекувате промените се неизбежни.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави