24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Илиевски: Го охрабруваме Иванов – не смее да попушти ниту на еден притисок

Еден од организаторите на иницијативата „За заедничка Македонија“ вечерва од пред канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов им се обрати на протестантите против „Тиранската“ платформа.

„И денес и тука сме да му одадеме почит на претседателот Ѓорге Иванов кој што и вчера при средбата со Туск јасно и гласно повтори дека ќе ги брани државните и националните интереси на Македонија и нема да даде да се формира на влада која нема да се откаже од Тиранската платформа. Го охрабруваме како и секој ден и не смее да попушти ниту на еден притисок“, рече Илиевски.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави