fbpx
15.8 C
Skopje

„Ако можевме Слобо, можеме и малиот Алек“ – Во Србија се најавуваат масовни протести против Вучиќ!

АКТУЕЛНО

Протести насловени како „протести против „диктатурата“ и „медиумскиот мрак“. Вака гласат повиците за протести во Србија, откако на претседателските избори победи досегашниот премиер Александар Вучиќ.

Тој доби 55 отсто од гласовите на изборите, а дел од демонстрантите обвинуваат дека изборите биле наместени, но досега тие не излегоа со некое конкретно барање. Вучиќ вети дека ќе го продолжи српскиот курс кон Европската унија, истовремено работејќи на зачувување на односите со Русија.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -