fbpx
33.8 C
Skopje

Заев и Ахмети на средба

АКТУЕЛНО

Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети остварија средба во Собранието, која се остварила во пратеничката група на СДСМ, а тема биле деблокада на Собранието како и изборот за нов собраниски спикер.

Од двете партии се уште нема официјални информации за што конкретно станува збор, но очигледно е дека СДСМ ќе започне со блокада на Собранието.

ДУИ е во игра за сите комбинации, но според партиски избори тие се подготвени на се, за конечен излез од политичката криза во земјава.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -