fbpx
35.8 C
Skopje

Нападнат Максим Димитриевски, пратеник на СДСМ

АКТУЕЛНО

Ноќеска во Куманово, десетина лица извршиле физички напад врз пратеникот од СДСМ Максим Димитриевски.

Димитриевски за А1он  го потврди инцидентот и изјави дека лицата биле во алкохолизирана состојба, а меѓу нив имало и полицајци во цивилки.

Напаѓачите најпрво вербално го провоцирале Димитриевски и неговата сопруга, а потоа и физички го нападнале.

Случајот е пријавен во МВР.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -