fbpx
15.8 C
Skopje

ФОТО: Путин претставен како „геј“, сликите забранети во Русија

АКТУЕЛНО

Во Русија постои анти-геј закон кој воопшто не дозволува расправа за хомосексуалците и нивните врски на места каде можат да слушнат децата.

Ова не им се допаѓа на дел од граѓаните на Русија, кои изработија и фотографии со претседателот Путин, на кои тој е прикажен како кловн во боите на геј заедницата.

Сликите веднаш беа прогласени за незаконски во Русија и секој што ќе ги дистрибутира или сподели на социјалните мрежи ќе заработи казна која може да биде парична од 3.000 рубљи или 15 дневен затвор.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -