fbpx
16.8 C
Skopje

ВИДЕО: Ибрахимовиќ одговори во свој стил на прашањето „Кој е најдобар напаѓач во Англија“

АКТУЕЛНО

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ уште еднаш воодушеви со своето его. Швеѓанецот беше запрашан кој е најдобар напаѓач во англиското првенство и тој измисли интересен начин да се посочи себе.

„Лукаку физички е многу здрав, а Агуеро е силен во секој поглед. Јас, зошто да не се споменам? Не споредувајте лав со човек“, рече Ибрахимовиќ.

https://youtu.be/z5FTl2FYMtI

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -