fbpx
17.8 C
Skopje

И Шведска мета на терористички напад – тројца мртви

АКТУЕЛНО

Главниот град на Шведска, Стокхолм е последната жртва на терористички напад, каде загинаа три жртви и има голем број повредени.

Штефан Лофвен, премиерот на Шведска истакна дека камионот кој влета во продавница во центарот на Стохолм е терористички напад, а неофицијално е уапсено едно лице.

Камионот кој се забил во продавница утрово, претходно бил украден, а медиумите во шведска пренесуваат и дека се слушнале истрели од огнено оружје.

На небото над Стокхолм летаат хеликоптери, а зголемено е нивото на безбедност од страна на полицијата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -