fbpx
15.8 C
Skopje

ВИДЕО: Нова пресметка на улиците – „Делије“ против „Гробари“

АКТУЕЛНО

Во недостигна на навивачки случувања во државата, со внимание се следат пресметките во соседна Србија, каде во Белград вчера се пресметаа најголемите ривали „Делије“ и „Гробари“.

https://youtu.be/P5hBLSFRqxw

Како што пренесуваат медиумите во Србија „Делије“ ги изненадиле „Гробари“ пред ЈНА, каде се играше средбата помеѓу Партизан и Радник. Други информации говорат пак дека пресметката била помеѓу две фракции на навивачката група „Гробари“.

https://youtu.be/-PPD4u9cZCY

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -