fbpx
28.8 C
Skopje

ВИДЕО: Воз излета од шините, двајца загинати

АКТУЕЛНО

Товарен воз излетал од шините на мостот во западна Романија, а двајца ги загубиле животите, соопштува романската полиција.

Романската државна железнца вели дека 14 од вкупно 16 вагони се превртеле и излетале доста далеку. Потпаролот на полицијата Богдан Ниту соопштил дека железничкиот сообраќај кај градот Петрошани е во прекин после несреќата.

 Тој додаде дека и министерството за сообраќај ги испитува причините за несреќата, но се верува дека станува збор со проблеми со кочниците на возот.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -