fbpx
28.8 C
Skopje

ВИДЕО: Гол-машината Алиоски, постигна хет-трик за осум минути

АКТУЕЛНО

Македонскиот фудбалски репрезентативец игра во феноменална форма во дресот на Лугано, а сето тоа го потврди и со денешниот хет-трик за само осум минути игра.

Алиоски најпрво во 17. минута постигна гол од пенал за водство од 1:0, две минути подоцна зголеми на 2:0, а во 25. минута повторно од пенал зголеми и на 3:0. До полувремето гостите намалија на 3:2, а во вториот дел Алиоски имаше и асистенција за својот соиграч за водство и победа од 4:2.

http://www.dailymotion.com/video/x5hno3e_egzijan-alioski-penalty-goal-hd-lugano-1-0-fc-sion-09-04-2017-full-replay_sport

http://www.dailymotion.com/video/x5hno9q_egzijan-alioski-second-goal-hd-lugano-2-0-fc-sion-09-04-2017-full-replay_sport

http://www.dailymotion.com/video/x5hnom4_egzijan-alioski-penalty-goal-hd-lugano-3-0-fc-sion-09-04-2017-full-replay_sport

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -