fbpx
28.8 C
Skopje

ГЕРБ и „Обединети патриоти“ ги обновуваат преговорите за влада

АКТУЕЛНО

Партијата на Бојко Борисов ГЕРБ и коалицијата „Обединети патриоти“ на Красимир Каракачанов денеска продолжуваат со разговори за тоа како би можеле да го комбинираат во управувачка програма на влада, она кое им е запишано и ветено пред граѓаните во нивните изборни програми.

Засега главните спорни теми се како да се зголеми минималната пензија и дали да биде воведен мнозински избор за пратеници.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -