fbpx
33.8 C
Skopje

Српско МНР: Дојавата за бомба на аеродромот во Белград е лажна

АКТУЕЛНО

Дојавата за подметната бомба на аеродромот Никола Тесла во Белград беше лажна, соопшти српското Министерство за внатрешни работи.

Како што јави ТАНЈУГ, по полициската проверка на аеродромот утврдено е дека дојавата е лажна.

За време на полициската проверка авиосообраќајот на белградскиот аеродром се одвиваше нормално, по утврден ред на летање.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -