fbpx
25.8 C
Skopje

Експлозија во автобусот на Дортмунд, еден играч повреден – натпреварот ќе се одложи?Ѝ

АКТУЕЛНО

Непријатни сцени се случиле во Германија, каде вечерва треба да се игра дуелот помеѓу Борусија Дортмунд и Монако во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на Шампионите, откако во автобусот на домаќинот имало експлозија.

Како што пишува германски „Билд“ во автобусот настанал вистински хаос, во кој најдебелиот крај го извлекол Марк Бартра кој веднаш е префрлен во болница.

Се уште не е познато каква е повредата, но според неофицијални информации не е исклучена можноста средба да биде одложена.

Наскоро повеќе…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -