fbpx
25.8 C
Skopje

ВИДЕО: Навивачите на Монако со поддршка до цела Германија и Дортмунд

АКТУЕЛНО

Хаосот кој настана во Германија односно во Дортмунд наиде на огромна поддршка од навивачите од Франција кои пристигнаа да му дадат поддршка на Монако.

Тие громогласно извикуваа: „Дортмунд, Дортмунд..“ заедно со мал број од домашните навивачи кои порано влегле на стадионот.

Средбата е одложена и ќе се одигра во среда со почеток од 18:45 часот. Од експлозијата е повреден Марк Бартра, а повеќе информации се очекуваат во текот на вечерта.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -