fbpx
16.8 C
Skopje

Љубчо Георгиевски со одговор за обвинувањата од Игнат Панчевски

АКТУЕЛНО

Адвокатот Игнат Панчевски во изминатите неколку денови во македонската јавност упати остри критики кон повеќе политичари во Македонија, меѓу кои се најде и Љубчо Георгиевски.

Претседателот на ВМРО-НП преку својот Фејсбук профил се обрати до јавноста и порача дека му платил 25.000 евра на Панчевски за наводни докази во кои некои земји од НАТО работат против Македонија, но за возврат добил само писма со англиски „божемни“ шифри и фалсификат документи.

Воедно, поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и премиер на Македонија му платил на Игнат Панчевски и за докази од банкарски сметки на Хари Костов и Бранко Црвенковски, кои подоцна „Фокус“ ги објави.

Во последните 10-тина дена добив неколку непринципиелни напади од адвокатот Игнат Панчевски. Па за да не остане…

Posted by Ljubco Georgievski on Wednesday, April 12, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -