fbpx
29.8 C
Skopje

ВИДЕО: 82-годишна баба е најоткачениот диџеј во Токио

АКТУЕЛНО

Младите во јапонскиот град Токио минуваат луди ноќи, а тоа се должи на неверојатниот диџеј Сумирок, што е уметничко име на 82-годишната Сумико Ивамуро.

Ивамуро преку ден работи во кујната на својот семеен ресторан, но нејзина желба е пуштање музика зад миксета, поради што пред да започне со своето хоби, една година поминала на обука кај најпознатите диџеи во Јапонија.

Можеби ова не е случајност за Јапонија, каде популацијата живее долг период, а за тоа потврда е дека лицата постари од 65 години прават вкупно 26,6% од вкупното население.

https://youtu.be/544rBwTcowI

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -