fbpx
28.8 C
Skopje

Шокантна исповед на седумгодишно дете: Нè учеа како да сечеме глави

АКТУЕЛНО

Седумгодишно момче кое две ипол години било заробено од страна на ИСИС за „Daily Mail“ сведочи дека бил подучуван како да управува со оружје и да сече човечки глави.

„Носевме оружје и пуквме со него. Ни покажуваа како да се склопи и расклопи пушка. Потоа ни дадоа нож и не учеа како да сечеме глава на парчиња“, објаснува младото момче.

Во овој прилог се објаснува дека видеото кое е направено во Курдистан, Исламската држава заробила над 1.000 млади Јазиди кои ги тренира да бидат нивни борци и во иднина да служат како „темпирани бомби“ кои ќе бидат опасност за цел свет.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -