fbpx
33.8 C
Skopje

Милошоски: Амнестираните за „Пуч“ заговараат нов пуч во Собранието (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на својот официјален Фејсбук профил сподели фотографија за која тврди дека е направена доцна синоќа (12 април) околу 22 часот во Струмица.

На фотографијата е претседателот на СДСМ, Зоран Заев во друштво на Зоран Верушевски, поранешен директор на ДБК и еден од осомничените во случајот „Пуч“ заедно со Заев и уште две лица.

„На денот на предавството на Јуда, амнестираните за “Пуч” заговараат нов пуч во Собранието… Туѓи платформи против Македонија, за 30 сребреници! (12.Април, 22часот, Струмица)“, напиша Милошоски.

На денот на предавството на Јуда, амнестираните за "Пуч" заговараат нов пуч во Собранието…Туѓи платформи против Македонија, за 30 сребреници!(12.Април, 22часот, Струмица)

Posted by Antonio Milososki on Wednesday, April 12, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -