fbpx
17.8 C
Skopje

ФОТО: Ѓоковиќ доби тениски предизвик – од актер, брзо следуваше одговор

АКТУЕЛНО

Новак Ѓоковиќ се плашат да го предизвикаат многу тенисери, но затоа проблем немаше актерот Хју Џекман кој преку социјалните мрежи посака средба со Србинот.

„Некој за тенис? И под „некој“ мислам на тебе – Новак Ѓоковиќ“, напиша Џекмен.

Инаку, Џекмен е познат како актер од серијалот „X-men“ каде е познат како „врколак“. Набрзо следуваше одговор од некогаш број еден тенисерот на светот.

„Подготвени ли си да дојдеш во Монако за натпревар или два? Но не можеш да ги користиш своите канџи на теренот… или сепак можеш?“ додаде Новак, алудирајќи на улогата на Џекмен како „врколак“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -