fbpx
29.8 C
Skopje

ВИДЕО: Ново голчиште на Алиоски за победа на неговиот Лугано

АКТУЕЛНО

Еден од нашите моментално најдобри фудбалери, Езџан Алиоски, продолжува да решета по Швајцарското првенство за својот Лугано, потвдрувајќи дека игра во животна форма.

Тој при резултат од 1-0 за неговиот Лугано испали страотен шут кој влезе во голот на Тун за 2-0, а подоцна конечни 2-1. Со најновиот гол Езџан има 14 погодоци во шампионатот, а неговиот тим остана во борба за место во Европа.

http://www.dailymotion.com/video/x5ikhd4_egzijan-alioski-goal-hd-lugano-2-0-thun-17-04-2017_sport

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -