fbpx
36.8 C
Skopje

Чаби Алонсо со носталгична фотографија пред враќањето на „Сантиаго Бернабеу“

АКТУЕЛНО

Утрешната средба во Мадрид помешу екипите на  Реал Мадрид и Баерн Минхен ќе биде од посебно значење за Чаби Алонсо кој после долго време се враќа на стадионот во кој ги помина едни од најубавите години во фудбалската кариера.

Алонсо чувствува посебна емоција кога се работи за Реал Мадрид, па сподели носталгична порака со своите фанови на Твитер: „Утрешниот ќе биде специјален натпревар. Повторно назад на „Сантијаго Бернабеу“.

https://twitter.com/XabiAlonso/status/853895775029526528/photo/1

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -