fbpx
35.8 C
Skopje

ВИДЕО: Осумгодишно бебе тежи неверојатни 17 килограми

АКТУЕЛНО

Индиските лекари немаат одговор на екстремната дебелина на малата Чахат од индиската провинција Пенџаб, на која итно и е потребна помош да ослабне.

Таа во моментов тежи 17 килограми и продолжува да добива на тежина и се смета за најдебело бебе на нејзина возраст на светот.

Драстично почнала да се дебелее пред четири месеци, почнала да јаде како 10 годишно бебе и оттогаш има проблеми со дишењето и спиењето.

Бебето сумо борач, како што го нарекоа медиумите, наскоро ќе замине на прегледи во Њу Делхи, зашто локалните лекари велат дека не се охрабруваат да применуваат третмани како за возрасни.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -