fbpx
25.8 C
Skopje

Адвокатската комора на Турција смета дека е донесено незаконско решение за време на референдумот

АКТУЕЛНО

Адвокатската комора на Турција смета дека одлуката на Високата изборна комисија во Турција во последен момент да се прифаќаат гласачки ливчиња без печат на референдумот во неделата, е јавно нарушување на законот и може да влијаело врз резултатите.

„Со такво незаконско решение членовите на изборните комисии биле доведени во ситуација да сметаат дека е правилно да прифатат гласачки ливчиња на кои нема печат“, се наведува во соопштението.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -